© 2009 MM Industry s.r.o.

Hlavní stránka - Produkty - Technické plyny - Pásové pily Pegas-Gonda

Pásové pily Pegas-Gonda

150x200 MAN-R [ detaily ]

150x200 MAN-R Manuální pásová pila PEGAS 150x200 MAN-R  je vysoce produktivní stroj k dělení ocelových materiálů /včetně nástrojových ocelí a nerez oceli/, neželezných a lehkých kovů s kompletní manuální obsluho.  Pila je určena pro dělení materiálu v kolmých i úhlových řezech, úhlové řezy plynule nastavitelné od 0 do +45 stupňů vpravo. Pila je konstrukčně řešena tak, aby odpovídala extrémnímu namáhání ve výrobních podmínkách. Posuv ramene do řezu Manuálně Posuv materiálu Manuálně Upínání materiálu Manuální svěrák s rychloupínacím mechanismem Čistění pilového pásu -..

220x250 MAN-R [ detaily ]

220x250  MAN-R  Manuální pásová pila PEGAS 220x250 MAN-R  je vysoce produktivní stroj k dělení ocelových materiálů /včetně nástrojových ocelí a nerez oceli/, neželezných a lehkých kovů s kompletní manuální obsluhou.  Pila je určena pro dělení materiálu v kolmých i úhlových řezech, úhlové řezy plynule nastavitelné od 0 do +60 stupňů vpravo. Pila je konstrukčně řešena tak, aby odpovídala extrémnímu namáhání ve výrobních podmínkách. Rameno je uloženo v předepjatých a seříditelných ložiskách, skloněno o 25 stupňů , což zvyšuje životnost pásu. Veškeré nosné části pily jsou řešeny jako odlitky z litiny z důvodů pevnosti, tlumení vibrací a rázů. Výhodou je..

220x250 GH-R [ detaily ]

220x250 GH-R NOVINKA Gravitační pásová pila PEGAS 220x250 GH-R je vysoce produktivní stroj k dělení ocelových materiálů /včetně nástrojových ocelí a nerez oceli/, neželezných a lehkých kovů s kompletní manuální obsluhou. Pila je určena pro dělení materiálu v kolmých i úhlových řezech, úhlové řezy plynule nastavitelné od 0 do +60 stupňů vpravo. Pila je konstrukčně řešena tak, aby odpovídala extrémnímu namáhání ve výrobních podmínkách. Výhodou je citlivé vnímání průběhu řezu zejména pro kusovou výrobu. Je vybavena hydraulickým válcem a škrtícím ventilem pro regulaci rychlosti posuvu. Posuv ramene do řezu Vlastní hmotností, rychlost..

240x280 GH-R [ detaily ]

240x280 GH-R Gravitační pásová pila PEGAS 240x280 GH-R  je vysoce produktivní stroj k dělení ocelových materiálů /včetně nástrojových ocelí a nerez oceli/, neželezných a lehkých kovů s kompletní manuální obsluhou.  Pila je určena pro dělení materiálu v kolmých i úhlových řezech, úhlové řezy plynule nastavitelné od 0 do +60 stupňů vpravo. Ručně ovládaný rychloupínací svěrák, řez prostřednictvím hmotnosti ramene - regulován hydraulickým tlumičem a škrtícím ventilem, průběh řezu není ovlivněn lidským faktorem a vede k vyšší životnosti pásu. Obsluha odstartuje řez  tlačítkem START a nastaví řeznou rychlost. Po doříznutí se pila automaticky vypne a obsluha..

290x320 GH-LR [ detaily ]

290x320 GH-LR Gravitační pásová pila PEGAS 290x320 GH-R  je vysoce produktivní stroj k dělení ocelových materiálů /včetně nástrojových ocelí a nerez oceli/, neželezných a lehkých kovů s kompletní manuální obsluhou.  Pila je určena pro dělení materiálu v kolmých i úhlových řezech, úhlové řezy plynule nastavitelné od 0 do +60 stupňů vpravo a od 0 do -45 stupňů vlevo. Ručně ovládaný rychloupínací svěrák, řez prostřednictvím hmotnosti ramene - regulován hydraulickým tlumičem a škrtícím ventilem, průběh řezu není ovlivněn lidským faktorem a vede k vyšší životnosti pásu. Obsluha odstartuje řez  tlačítkem START a nastaví řeznou rychlost. Po doříznutí se..

240x280 SHI-R/SHI-R-F [ detaily ]

240x280 SHI-R/SHI-R-F Nástupce řady 235 . Nalézá uplatnění v kusové a maloseriové výrobě a vzhledem ke své robustní konstrukci umožňuje dělení široké škály jakostí materiálů včetně nerez a nástrojových ocelí a to jak profilů tak plných polotovarů. 240x280 SHI-R -2 řezné rychlosti. 240x280 SHI-R-F - opriti modelu SHI-R je pila standardně vybavena frekvenčním měničem pro plynulou regulace posuvu do řezu 20-100 m/min Posuv ramene do řezu Hydraulicky Posuv materiálu Manuálně Upínání materiálu Hydraulicky Napínání pásu Manuálně Čistění pilového pásu Pasivní kartáč Konstrukce:..

290x320 SHI-LR/SHI-LR-F [ detaily ]

290x320 SHI-LR/SHI-LR-F Extrémně robustní pásová pila s otočným stolem pro úhlové řezy vpravo i vlevo. Nalézá uplatnění v kusové a malosériové výrobě a vzhledem ke své robustní konstrukci umožňuje dělení široké škály jakostí materiálů včetně nerez a nástrojových ocelí a to jak profilů tak plných polotovarů. 290x320 SHI-LR -2 řezné rychlosti. 290x320 SHI-LR-F - opriti modelu SHI-LR je pila standardně vybavena frekvenčním měničem pro plynulou regulace posuvu do řezu 20-100 m/min Posuv ramene do řezu Hydraulicky Posuv materiálu Manuálně Upínání materiálu Hydraulicky Napínání..

350x400 SHI-LR-F [ detaily ]

350x400 SHI-LR-F Nový model vysoce produktivní pásové pily nalezne vzhledem ke své robustní konstrukci oblibu v průmyslových provozech. Umožňuje dělení široké škály jakostí materiálů včetně nerez a nástrojových ocelí a to jak profilů tak plných polotovarů. Posuv ramene do řezu Hydraulicky Posuv materiálu Manuálně Upínání materiálu Hydraulicky Napínání pásu Manuálně Čistění pilového pásu Čistící kartáč poháněný od kladky Konstrukce: Provedení ramene, posuvné čelisti svěráku i točny je z litiny. Umožňuje dělení materiálu pod úhly s vytočením ramene..

460x600 SHI-LR-F [ detaily ]

460x600 SHI-LR-F Poloautomatická pila s kompletním hydraulickým ovládáním. Po odstartování stroj upne svěráky, provede řez zvolenou rychlostí, v dolní poloze sepne mikrospínač a pila se zvedne se do zvolené horní polohy a otevře svěráky. Obsluha pouze posouvá materiál. Stroj je vybaven řídícím systémem a hydraulickém agregátem, který po odstartování cyklu ovládá zavření svěráku, řez pily, výjezd do zvolené polohy a otevření svěráku. Rameno pily je do řezu tlačeno dvojčinným hydraulickým válcem s možností regulace tlaku i průtoku. Manuální posun materiálu. Otočení ramene pily pro úhlové řezy. LR = natáčení ramene pro úhlové řezy vpravo i vlevo. F = výkonnější pohon s frekvenčním..

240x280 A-NC [ detaily ]

240x280 A-NC NOVINKA 2008 Novinka roku 2008. Po velmi oblíbené modelové řadě 235 představujeme jejího robustního nástupce. Nalézá uplatnění v sériové výrobě a vzhledem ke své robustní konstrukci umožňuje dělení široké škály jakostí materiálů včetně nerez a nástrojových ocelí a to jak profilů tak plných polotovarů. Konstrukce: provedení ramene, svěráku i točny z litiny. Svěrák fixuje materiál před i za řezem.Konstrukčně upraven pro dosažení minimálního zbytku v automatickém režimu podávání.Umožňuje dělení materiálu pod pravým úhlem. Vedení pásu ve vidiových deskách. Automatická regulace napětí pilového pásu. Rameno skloněno o 25°, což zvyšuje životnost pásu...

240x280 A-CNC [ detaily ]

240x280 A-CNC Novinka 2008 Novinka roku 2008. Po velmi oblíbené modelové řadě 235 představujeme jejího robustního nástupce. Nalézá uplatnění v sériové výrobě a vzhledem ke své robustní konstrukci umožňuje dělení široké škály jakostí materiálů včetně nerez a nástrojových ocelí a to jak profilů tak plných polotovarů. 240x280 A-CNC-F Rozdíl proti modelu CNC je ve výbavě frekvenčním měničem pro plynulou regulaci obvodové rychlosti pásu 20-100 m/min Konstrukce: Provedení ramene, svěráku i točny z litiny. Svěrák fixuje materiál před i za řezem.Konstrukčně upraven pro dosažení minimálního zbytku v automatickém režimu podávání.Umožňuje dělení materiálu pod pravým úhlem...

240x280 A-NC-R [ detaily ]

240x280 A-NC-R NOVINKA 2008 Novinka roku 2008. Po velmi oblíbené modelové řadě 235 představujeme jejího robusního nástupce. Nalézá uplatnění v sériové výrobě a vzhledem ke své robustní konstrukci umožňuje dělení široké škály jakostí materiálů včetně nerez a nástrojových ocelí a to jak profilů tak plných polotovarů. Konstrukce: Provedení ramene, svěráku i točny z litiny. Svěrák uložen v seřiditelné rybinové drážce, vybaven rychloupínáním. Umožňuje dělení materiálu pod úhly s vytočením ramene vpravo nebo pouze kolmé řezy. Dělení pod úhlem možnoi v automatickém cyklu. Změna úhlu pomocí rychloupínací páky. Vedení pásu ve vidiových deskách. Automatická regulace napětí..

240x280 A-CNC-R [ detaily ]

240x280 A-CNC-R NOVINKA 2008 Novinka roku 2008. Po velmi oblíbené modelové řadě 235 představujeme jejího robusního nástupce. Nalézá uplatnění v sériové výrobě a vzhledem ke své robustní konstrukci umožňuje dělení široké škály jakostí materiálů včetně nerez a nástrojových ocelí a to jak profilů tak plných polotovarů. Konstrukce: • provedení ramene, svěráku i točny z litiny. • Svěrák uložen v seřiditelné rybinové drážce, vybaven rychloupínáním. • Umožňuje dělení materiálu pod úhly s vytočením ramene vpravo nebo pouze kolmé řezy. • Dělení pod úhlem možnoi v automatickém cyklu. • Změna úhlu pomocí rychloupínací páky. • Vedení pásu ve..

290x290 A-CNC [ detaily ]

290x290 A-CNC Velice výkonný automat pro dělení kolmých řezů s minimálním odpadem polotovaru. Vzhledem ke své robustní konstrukci umožňuje dělení široké škály jakostí materiálů včetně nerez a nástrojových ocelí a to jak profilů tak plných polotovarů. Automatická pila. Programování 9 různých zadání. Program obsahuje počet kusů a délku. Vícenásobné podání kalkuluje procesor automaticky. Možno volit různé režimy řezu a možnost automatické změny délek mezi zadanými programy. Pohyb ramene nastaven dorazy horní a dolní polohy. 290x290 A-CNC-F Rozdíl proti modelu CNC je ve výbavě frekvenčním měničem pro plynulou regulaci obvodové rychlosti pásu 20 – 100 m/min Konstrukce:..

290x290 A-CNC-LR-F [ detaily ]

290x290 A-CNC-LR-F PEGAS 290x290 A-CNC-LR-F je vysoce produktivní automatická, hydraulicky ovládaná pásová pila s vícenásobným podáváním materiálu, vhodná pro dělení ocelí /včetně nástrojových ocelí a nerez oceli/, neželezných a lehkých kovů. Pila je určena pro dělení materiálu v kolmých řezech. Programování  9 různých zadání. Program obsahuje počet kusů a délku. Vícenásobné podání kalkuluje procesor automaticky. Možno volit různé režimy řezu a možnost automatické změny délek mezi zadanými programy. Po zmáčknutí tlačítka star, pila automaticky upne materiál. Rameno jde do řezu, po odřezání materiálu vyjede do horní polohy. Svěrák se uvolní, podavač posune materiál na požadovanou..

290x290 X-CNC-1500-F [ detaily ]

290x290 X-CNC-1500-F NOVINKA 2008 Velice výkonný automat pro dělení kolmých řezů s minimálním odpadem polotovaru. Vzhledem ke své robustní konstrukci umožňuje dělení široké škály jakostí materiálů včetně nerez a nástrojových ocelí a to jak profilů tak plných polotovarů. Konstrukce: Provedení ramene, svěráku i točny z litiny. Svěrák fixuje materiál před i za řezem.Konstrukčně upraven pro dosažení minimálního zbytku v automatickém režimu podávání. Podavač materiálu řešen v kombinaci s válečkovou dráhou, která podpírá polotovar v celé délce podání ( 1500 MM ). Podavač uložen nezávisle v plovoucí kulise a přenáší pouze vlastní zatížení. Vedení pásu ve vidiových deskách...

350x400 A-CNC-F [ detaily ]

350x400  A-CNC-F NOVINKA 2008 -pila 2.GENERACE Nejnovější automatická pila výrobního programu. Umožňuje dělení široké škály jakostí materiálů včetně nerez a nástrojových ocelí a to jak profilů tak plných polotovarů. Konstrukce: provedení ramene, posuvné čelisti svěráku, vozíku podavače i točny je z litiny. Umožňuje dělení materiálu pod úhly s vytočením ramene vpravo i vlevo. Vedení pásu ve vidiových deskách. Automatická regulace napětí pilového pásu. Rameno uloženo v předepnutých a seřiditelných ložiskách. Poháněný čistící kartáč pro dokonalé očištění a funkci pilového pásu. Pohon prostřednictvím šnekové převodovky s trvalou olejovou náplní. Třífázový motor s..

440x600 HORIZONTAL [ detaily ]

440x600 HORIZONTAL Poloautomatická, hydraulicky ovládaná dvousloupová pásová pila, určená pro dělení ocelových konstrukcí a profilů. Umožňuje oboustranné úhlové řezy do 60 stupňů vpravo a do 60 stupňů vlevo. S kompletním hydraulickým ovládáním. Po odstartování stroj upne svěráky, provede řez zvolenou rychlostí, v dolní poloze sepne mikrospínač a rameno se zvedne do zvolené horní polohy a otevře svěráky. Obsluha pouze posouvá materiál. Posuv ramene do řezu Hydraulicky Posuv materiálu Manuálně Upínání materiálu Hydraulicky Napínání pásu Manuálně/ hydralicky na přání Čistění pilového..

500x700 HORIZONTAL [ detaily ]

500x700 HORIZONTAL Poloautomatická, hydraulicky ovládaná dvou sloupová pásová pila, určená pro dělení ocelových konstrukcí a profilů. Umožňuje oboustranné úhlové řezy do 60stupňů vpravo a do 45 stupňů vlevo. Poloautomatická pila s kompletním hydraulickým ovládáním. Po odstartování stroj upne svěráky, provede řez zvolenou rychlostí, v dolní poloze sepne mikrospínač a pila se zvedne se do zvolené horní polohy a otevře svěráky. Obsluha pouze posouvá materiál. Konstrukce: robustní konstrukce pily včetně svěrákové části je navržena tak, aby umožnila maximální využití bimetalových pásů. Rameno pily je vedeno v broušeném uložení. Pracovní pohyb mezi horní a dolní polohou regulovanou..

350x400 H-SHI [ detaily ]

350x400  H-SHI Řada pásových pil Herkules vznikla pro výkonné dělení plných profilů v kolmých řezech. Tomuto požadavku je podřízena maximálně tuhá konstrukce pily.Poloautomatická dvousloupcová pásová pila s kompletním hydraulickým ovládáním. Po odstartování stroj upne svěráky, provede řez zvolenou rychlostí, v dolní poloze sepne mikrospínač a pila se zvedne se do zvolené horní polohy a otevře svěráky. Obsluha pouze posouvá materiál. Konstrukce: rám pily z litinových nosníků je veden dvěmi sloupy s předepjatými lineárními ložisky. Tuhý rám pily s uložením sloupů těsně u upínacího svěráku minimalizuje vibrace a umožňuje maximální řezný výkon stroje. Pila je standardně vybavena..

350x400 H-SHI-X [ detaily ]

350x400 H-SHI-X NOVINKA 2008 Řada pásových pil Herkules vznikla pro výkonné dělení plných profilů v kolmých řezech. Tomuto požadavku je podřízena maximálně tuhá konstrukce pily.Poloautomatická dvousloupcová pásová pila s kompletním hydraulickým ovládáním. Po odstartování stroj upne svěráky, provede řez zvolenou rychlostí, v dolní poloze sepne mikrospínač a pila se zvedne se do zvolené horní polohy a otevře svěráky. Obsluha pouze posouvá materiál.Oproti modelu 350x400 HERKULES se liší použitím výkonnějšího řídícího systému s 64 bitovou jednotkou.Umožňuje elektronicky regulovat automatický posuv do řezu a řídit externí příslušenství přímo z kontrolního panelu. Konstrukce: rám..

350x400 H-A-CNC [ detaily ]

350x400 H-A-CNC Řada pásových pil Herkules vznikla pro výkonné dělení plných polotovarů v kolmých řezech. Tomuto požadavku je podřízena maximálně tuhá konstrukce pily.Automatická dvousloupová pila , programování 9 různých zadání. Program obsahuje počet kusů a délku. Vícenásobné podání kalkuluje procesor automaticky. Možno volit různé režimy řezu a možnost automatické změny délek mezi zadanými programy. Hydraulická centrála ovládá pracovní pohyby ramene i svěráku podavače a hlavního svěráku. Konstrukce: rám pily z litinových nosníků je veden dvěmi sloupy s předepjatými lineárními ložisky. Tuhý rám pily s uložením sloupů těsně u upínacího svěráku minimalizují vibrace a..

350x400 H-A-CNC-X [ detaily ]

350x400 H-A-CNC-X NOVINKA 2008 Řada pásových pil Herkules vznikla pro výkonné dělení plných polotovarů v kolmých řezech. Tomuto požadavku je podřízena maximálně tuhá konstrukce pily. Automatická dvousloupová pila . 64 bitový řídící systém.Programování 99 různých zadání, každé s 24 různými délkami. Automatická regulace posuvu do . Program obsahuje počet kusů a délku. Vícenásobné podání kalkuluje procesor automaticky. Možno volit různé režimy řezu a možnost automatické změny délek mezi zadanými programy. Hydraulická centrála ovládá pracovní pohyby ramene i svěráku podavače a hlavního svěráku. Konstrukce: Rám pily z litinových nosníků je veden dvěmi sloupy s..

500x500 HERKULES [ detaily ]

500x500 HERKULES Po velkém úspěchu řady Herkules 450 přichází druhá generace pil Herkules s ojedinělou koncepcí skloněného ramene pily o 20° Řada pásových pil Herkules vznikla pro výkonné dělení plných profilů v kolmých řezech. Tomuto požadavku je podřízena maximálně tuhá konstrukce pily.Poloautomatická dvousloupcová pásová pila s kompletním hydraulickým ovládáním. Po odstartování stroj upne svěráky, provede řez zvolenou rychlostí, v dolní poloze sepne mikrospínač a rameno se zvedne do zvolené horní polohy a otevře svěráky. Obsluha pouze posouvá materiál. Konstrukce: rám pily svařenec je veden dvěma sloupy s předepjatými lineárními ložisky. Tuhý rám pily s uložením sloupů těsně u..

500x500 HERKULES X [ detaily ]

500x500 HERKULES X Po velkém úspěchu řady Herkules 450 přichází druhá generace pil Herkules s ojedinělou koncepcí skloněného ramene pily o 20° Řada pásových pil Herkules vznikla pro výkonné dělení plných profilů v kolmých řezech. Tomuto požadavku je podřízena maximálně tuhá konstrukce pily. Poloautomatická dvousloupcová pásová pila s kompletním hydraulickým ovládáním. Po odstartování stroj upne svěráky, provede řez zvolenou rychlostí, v dolní poloze sepne mikrospínač a rameno se zvedne do zvolené horní polohy a otevře svěráky. Obsluha pouze posouvá materiál. Varianta X v základním provedení nabízí 16-ti bitový řídící systém, zajišťující automatickou regulaci posuvu do řezu v závislosti..

500x500 HERKULES X-CNC [ detaily ]

500x500 HERKULES X-CNC Po velkém úspěchu řady Herkules 450 CNC přichází druhá generace pil Herkules s ojedinělou koncepcí skloněného ramene pily o 20° Řada pásových pil Herkules vznikla pro výkonné dělení plných profilů v kolmých řezech. Tomuto požadavku je podřízena maximálně tuhá konstrukce pily s automatickým podáváním materiálu.Automatická dvousloupová pila obsahuje řídící systém s větší kapacitou programovatelných funkcí pro zadání až 99 programů a každý program až 20 zadání řezaných délek. Varianta X v základním provedení nabízí 16-ti bitový řídící systém, zajišťující automatickou regulaci posuvu do řezu v závislosti na řezném odporu materiálu, elektronické nastavení horní a..

510x510 HERKULES X [ detaily ]

510x510 HERKULES X Dostanou-li se Vaše požadavky na dělení materiálů na samotnou hranici výkonnosti pilového pásu výšky 41 mm (pily 500x500 Herkules), obsahuje naše nabídka variantu určenou pro výkonnostní dělení těch nejproblematičtějších materiálů. Stejně, jako mateřský model používá pila extrémně robusní konstrukce a zejména rameno skloněné o 25o. Tyto vlastnosti ve spojení s ještě výkonnějším planetovým pohonem a pilovým pásem výšky 54 mm zaručují stroji maximální možnou výkonnost.Poloautomatická dvousloupcová pásová pila s kompletním hydraulickým ovládáním. Po odstartování stroj upne svěráky, provede řez zvolenou rychlostí, v dolní poloze sepne mikrospínač a rameno se zvedne do..

510x510 HERKULES X-CNC [ detaily ]

510x510 HERKULES X-CNC Dostanou-li se Vaše požadavky na dělení materiálů na samotnou hranici výkonnosti pilového pásu výšky 41 mm (pily 500x500 Herkules), obsahuje naše nabídka variantu určenou pro výkonnostní dělení těch nejproblematičtějších materiálů. Stejně, jako mateřský model používá pila extrémně robusní konstrukce a zejména rameno skloněné o 25o. Tyto vlastnosti ve spojení s ještě výkonnějším planetovým pohonem a pilovým pásem výšky 54 mm zaručují stroji maximální možnou výkonnost. Automatická dvousloupová pila obsahuje řídící systém s větší kapacitou programovatelných funkcí pro zadání až 99 programů a každý program až 20 zadání řezaných délek. Systém je kombinován s..

650x750 HERKULES X [ detaily ]

650x750 HERKULES X Po velkém úspěchu stroje Herkules 650, přichází druhá genereace 650x750 HERKULES s unikátní koncepcí 20 stupni skloněným ramenem. Tento stroj byl konstruován pro vertikální řezání plných materiálů. Kvůli to mu je konstrukce stroje extrémně robustníPoloautomatická dvousloupcová pásová pila s kompletním hydraulickým ovládáním. Po odstartování stroj upne svěráky, provede řez zvolenou rychlostí, v dolní poloze sepne mikrospínač a rameno se zvedne do zvolené horní polohy a otevře svěráky. Obsluha pouze posouvá materiál. Konstrukce: rám pily svařenec je veden dvěmi sloupy s předepjatými lineárními ložisky. Tuhý rám pily minimalizují vibrace a umožňují maximální řezný..

660x760 HERKULES X [ detaily ]

660x760 HERKULES X Po velkém úspěchu stroje Herkules 650, přichází druhá genereace 650x750 HERKULES s unikátní koncepcí 20 stupni skloněným ramenem. Tento stroj byl konstruován pro vertikální řezání plných materiálů. Kvůli to mu je konstrukce stroje extrémně robustní. Tento stroj byl navržený jako varianta stroje 650X750 HERKULES s pásem 7500x67x1,6. Poloautomatická dvousloupcová pásová pila s kompletním hydraulickým ovládáním. Po odstartování stroj upne svěráky, provede řez zvolenou rychlostí, v dolní poloze sepne mikrospínač a rameno se zvedne do zvolené horní polohy a otevře svěráky. Obsluha pouze posouvá materiál. Unikátní koncepce s 20 stupni skloněným ramenem byla konstruována pro plně..

850x1000 HERKULES X [ detaily ]

850x1000 HERKULES X NOVINKA 2008 Pásové pily Herkules za několikaletou historii získali pověst výkonných robustních a jednoduchých strojů. Model 850 x 1000 se stal průkopníkem nové konstrukční generace robustních výkonných pásových pil s dvousloupovou koncepcí a do té doby nevyužívaným prvkem skloněného ramene. Poloautomatická dvousloupcová pásová pila s kompletním hydraulickým ovládáním. Po odstartování stroj upne svěráky, provede řez zvolenou rychlostí, v dolní poloze sepne mikrospínač a rameno se zvedne do zvolené horní polohy a otevře svěráky. Obsluha pouze posouvá materiál. Konstrukce: rám pily svařenec je veden dvěmi sloupy s předepjatými lineárními ložisky. Díky sklonu ramene je..

1200x1400 HERKULES X [ detaily ]

1200x1400 HERKULES X Pásové pily Herkules za několikaletou historii získali pověst výkonných robustních a jednoduchých strojů. Patří do generace robustních výkonných pásových pil s dvousloupovou koncepcí a do té doby nevyužívaným prvkem skloněného ramene.

850x1000 GOLEM [ detaily ]

850x1000 GOLEM Pásové pily GOLEM za několikaletou historii získali pověst výkonných robustních a jednoduchých strojů pro dělení bloků. Model 850 x 1000 se stal průkopníkem nové konstrukční generace robustních výkonných pásových pil s dvousloupovou koncepcí a pohyblivým stolem. Firma Pegas – Gonda je světově originálním autorem a výrobcem těchto pil.Dvousloupová pásová pila s kompletním hydraulickým ovládáním pro dělení kompaktních bloků. Pracovní stůl v kombinaci s pohybem ramene pily zajišťuje 2 základní pracovní osy. Stůl 1000x2000 mm, pohyb pracovního stolu 2 500 mm Konstrukce: rám pily svařenec je veden dvěmi sloupy s předepjatými lineárními ložisky. Díky sklonu ramene je..

1200x1600 GOLEM [ detaily ]

1200x1600 GOLEM Novinka modelového roku 2007, oceněná prestižní zlatou medailí pro nejlepší exponát Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně 2006. Firma Pegas -Gonda je světově originálním autorem a výrobcem těchto pil. Konstrukce: rám pily svařenec je veden dvěmi sloupy s předepjatými lineárními ložisky. Díky sklonu ramene je dosaženo snížení zkrutu pásu a dosaženo možnosti přiblížit pás do minimální vzdálenosti od lineárního vedení na sloupech. Toto uspořádání vede k eliminaci vibrací a umožňují maximální řezný výkon stroje. Pracovní stůl je veden lineárním vedením a poháněn nezávislým pohonem s frekvenčním měničem pro plynulou regulaci rychlosti posuvu. Stůl vybaven..

1250x1600 PORTAL [ detaily ]

1250x1600 PORTAL Pásová pila, koncepčně vycházející z modelu Golem. Základním rozdílem je použití pevného strolku. Rám pily je navržen jako tuhý portálový most, obcházející pracovní stůl - Portál je poháně servopohonem a hřebenovým převodem. Varianta Porál se používá pro dělení dlouhých polotovarů, které svou hmotností převyšují hmotnost pily a je tak výhodnější pracovní pohyb provést posuvem pily namísto posuvu polotovaru jako u varianty Herkules.  

600 CAMEL X [ detaily ]

600 CAMEL X NOVINKA 2009 - GRAND PRIX FOR INDUSTRY 2009 Unikátní konstrukce pásové pily, s třemi kladkami pro vedení pilového pásu. Tato koncepce umožňuje vysokou prostupnost ramene s pilovým pásem nakloněným o 20 st proti základně svěráku. Díky této vlastnosti je stroj předurčen k výkonnému dělení profilů H, L , a čtyřhranných i kulatých trubek. Posuv ramene do řezu Hydraulicky Posuv materiálu Manuálně Upínání materiálu Hydraulicky Napínání pásu Manuálně / na přání hydraulicky Čistění pilového pásu Elektromotorem poháněný čistící kartáč Konstrukce: • robustní..