© 2009 MM Industry s.r.o.

Hlavní stránka - Produkty - Brusivo a brusné výrobky

Brusivo a brusné výrobky

 Brusné kotouče
Brusné kotouče Flexovit a Norton jsou vyráběny na speciálních strojích, používajících nejmodernějšího vybavení. Vyčerpávajícími zkouškami jakosti získaly brusné kotouče vysokou reputaci pro důsledné zpracování, kvalitu a bezpečnost.

Kotouče obdržely certifikáty za bezpečnost DSA 428, SUVA 216 a KdM 293. Tyto certifikáty dávají spotřebiteli záruku, že brusné kotouče byly ověřeny podle nejvyšších světových předpisů.

Saint-Gobain Abrasives nikdy nepoužívá materiály, které v minulosti byly označeny za riskantní. Brusné kotouče jsou vyráběny ze surovin nejvyšší kvality a jakosti. Kombinace nejlepších surovin a vyspělé výrobní technologie produkuje rozsáhlý sortiment výrobků takových kvalit, kde efektivnost vložených nákladů nemá žádnou konkurenci.

Výrobky Saint-Gobain Abrasives podléhají standardu ISO 9001.

Kotouče standardních rozměrů a velikostí jsou stále na skladě.

Kotouče Flexivit se používají pro konečnou úpravu hliníku, antikorózní oceli, měďi a dalších barevných kovů. Jedná se o polopokrytá kola, která se smí používat jen při malém tlaku na opracovávaný materiál.
Kotouče Fiberflex jsou určené pro plošné broušení kovu, betonu a cihlových staveb. Kotouče Fiberflex se používají tam, kde kapacita odběru materiálu při broušení vydutými koutouči je příliš nízká.

 Popis výrobku - označení, rozměry, specifikace, balení
 
 Brusné kotouče Flexovit - vyduté BF27 (1/2) . pdf (851kB)
 Brusné kotouče Flexovit - vyduté BF27 (2/2) . pdf (802kB)
 ALU program Flexovit - brusné a řezací kotouče . pdf (232kB)
 
 Brusné a řezací kotouče Norton - ruční brusky . pdf (272kB)
 Brusné a řezací kotouče Norton - Quick Cut . pdf (439kB)
 
 Značení kotoučů Flexovit . xls (43kB)
 Brusné kotouče - legenda . pdf (1050kB)
Kompletní katalog
 Řezací kotouče

Kotouče na řezání jsou úmyslně vyráběné pro použití ve strojích, které využívají nejmodernějších technologií. Vyčerpávající kvalitativní procedury získali řezací kotouče výbornou pověst kvality a bezpečnosti.

Kotouče hrdě nesou významný bezpečnostní certifikát DSA, SUVA a KdM. Uživatelům to dává záruku, že kotouče byly otestovány a prověřeny v souladu s nejvyššími světovými bezpečnostními předpisy.


Saint-Gobain Abrasives nikdy nepoužívá k vyrobě materiály, které v minulosti byly označeny za riskantní a nebezpečné. Řezací kotouče jsou vyráběny ze surovin nejvyšší kvality a jakosti. Kombinace nejlepších surovin a vyspělé výrobní technologie produkuje rozsáhlý sortiment výrobků takových kvalit, kde efektivnost vložených nákladů nemá žádnou konkurenci.

Výrobky Saint-Gobain Abrasives podléhají standardu ISO 9001.

Kotouče standardních rozměrů a velikostí jsou stále na skladě.

 Popis výrobku - označení, rozměry, specifikace, balení
 
 Řezací kotouče Flexovit - vyduté BF42 . pdf (845kB)
 Řezací kotouče Flexovit - rovné BF41 (1/2) . pdf (720kB)
 Řezací kotouče Flexovit - rovné BF41 (2/2) . pdf (443kB)
 ALU program Flexovit - řezací a brusné kotouče . pdf (232kB)
 Tenké řezací kotouče Flexovit . pdf (620kB)
 
 Řezací a brusné kotouče Norton - ruční brusky . pdf (272kB)
 Řezací a brusné kotouče Norton - Quick program . pdf (439kB)
 
 Řezací kotouče - legenda . pdf (1050kB)
Kompletní katalog
 Brusné prostředky na podkladě
Brusné pásy se používají pro konečnou úpravu všech typů kovů, plastů, skla a dřeva. Aby upravovaný materiál po konečné úpravě vypadal co nejlépe, je třeba použít správné brusivo. Výsledek je také závislý na způsobu použítí, na kontaktu materiálu s brusivem, na síle a rychlosti stroje.

Kompletní katalog
Brusné role jsou určeny pro konečnou úpravu kovů, plastů a dřeva. Role SGA jsou vysoce kvalitní produkt pro konečnou ruční nebo strojovou úpravu materiálu. Role mohou být dodávány v různých kvalitách a množstvích z tkaniny či z papíru.


Kompletní katalog
Brusné listy jsou užívané pro rychlé pískování kovu, plastu a dřeva, stejně tak dobře jako pro natřené, nalakované či nabarvené povrchy. Brusné listy je možné dodat na textilním i na papírovém podkladu v několika různých provedeních a s různými vlastnostmi, například nepromokavé.

Kompletní katalog
Kruhové a fíbrové výseky se používají všude tam, kde je třeba dosáhnout hladkého povrchu materiálu. Jsou používané v oblasti výroby kovového nábytku a zařízení, při výrobě automobilů a strojů, pro opravy karosérií automobilů, v kamenictví nebo ve stavebním a strojírenském průmyslu. Kruhové výseky je možné dodat na textilním, papírovém či fibre podkladu.

Kompletní katalog
Minidisky jsou užitečné pro konečné čištění a leštění kovu, plastu a dřeva. Minidisky flexovit jsou dostupné v následujích typech:
korundové (A) či extra (AX), zirkonové (Z), korundové - pojení lepidlem (AE) nebo karbid křemíku (SC). Minidisky se převážně používají v kosmickém prostoru, v lodním a automobilovém průmyslu, při výrobě keramiky, ve slévárnách a dalším strojírenském průmyslu.

Kompletní katalog
Lamelové kotouče jsou navržené pro dočisťování svárů, odstranění koroze a střípků, pro broušení a konečnou úpravu.
Hlavní rysy lamelových kotoučů SGA:
- rychlá úprava materiálu
- hladké broušení
- dlouhá životnost
- nízká hladina hluku
- nízké zahřívání

Kompletní katalog
Lamelová kola se užívají pro jemné rovnoběžné ukončení, které je velmi vhodné pro konečnou úpravu zakřivených ploch, různých profilů, tvarů a trubek.
Lamelová kola jsou k dispozici pro přenosné brusky, ale i pro velké nepřenosné stroje.

Kompletní katalog
Spirálové pásy se používají pro dočisťování a konečnou úpravu tvaru obrobku, na okraje a místa, která jsou obtížně přístupná. Spirálové pásy jsou dostupné v zirkonu a v korundu. Dostupné pouze na stopce.Kompletní katalog
Dvoustranné brusné houbičky jsou vyrobeny z velmi ohebného materiálu opatřeného na dvou stranách brusivem z karbidu křemíku. Houby jsou určené k opracování převážně neželezných materiálů. Výborně snášejí zátěž.
Čtyřstranné brusné houbičky
jsou vyrobeny z méně ohebného materiálu opatřeného na čtyřech stranách brusivem z aluminium oxidu. Houby jsou určené k opracování převážně železných materiálů. Výborně snášejí zátěž.

Kompletní katalog
 Čistící a leštící prostředky
Čistící a leštící prostředky Flexovit a Norton jsou na vysoké úrovni zpracování, mají široký úhel použitelnosti. Tyto prostředky slouží pro konečnou úpravu materiálů, náš sortiment zahrnuje tyto čistící a leštící prostředky:
- čistící kotouče do přímých i úhlových brusek
- brusné pasty
- hadrové leštící kotouče
- kotouče Norton RS-RST
- leštící houby
- leštící a čistící utěrky

Kompletní katalog
 Pojené brusné nástroje
Brusná tělíska na stopce s pryskyřicovým pojivem jsou určena pro obrábění litiny, kalené a legované oceli, antikorózní oceli.

Tato tělíska jsou navržena pro použití ve slévárnách, ve stavebním průmyslu, ve strojírenském průmyslu, v ocelárnách, kde se zpracovává nerezavějící ocel.

Kvalita
Kvalita brusných tělísek na stopce s pryskyřicovým pojivem odpovídá nevyšším mezinárodním standardům.

Obvodová rychlost
Obvyklá maximální rychlost při použití brusných tělísek s keramickým pojivem v kombinaci s rychlými přenosnými stroji je 45 m/s. Ve zvláštních případech, kdy se jedná o speciální použití těchto tělísek se může tato rychlost lišit.
Firma Saint-Gobain Abrasives Vám ráda podá podrobnější a konkrétní informace.

Brusné kotouče s pojivem z umělé pryskyřice jsou určeny pro obrábění kovů, kamene a betonu. Brusné kotouče s pojivem z umělé pryskyřice jsou specificky navrženy pro použití ve slévárnách a ocelárnách, ale stejně dobře jsou použitelné v průmyslu zabývající se opracováním kamene a betone.

Brusná keramická tělíska na stopce se používají pro obrábění několika typů oceli.

Brusná keramická tělíska sou navržena pro použití zejména ve strojírenském průmyslu.

Brusná keramická tělíska jsou vyrobena ze speciálního korundu (růžová barva) a jsou maximálně vhodné pro obrábění legované oceli, litiny, a nerezavějící oceli.

Brusná keramická tělíska jsou vyráběna v několika válcových a kuželových tvarech.

 Popis výrobku - označení, rozměry, specifikace, balení
 
 Keramická tělíska Flexovit . xls (32kB)
 Keramický program Flexovit - komplet . xls (88kB)
 
 Orovnávací kameny Norton . pdf (339kB)
 
Kompletní katalog
 Tvrdokovové frézy

Tvrdokovové stopkové frézy vyráběné z vysoce kvalitního tvrdokovu.

Naše tvrdokovové stopkové frézy jsou vyráběny nejmodernějšími elektronicky řízenými CNC stroji. Tímto vysoce moderním zpracováním se při velkých množstvích vyrábí cenově výhodný vysoce hodnotný výrobek se stálou kvalitou.

Tvrdokovové stopkové frézy mohou při správné volbě ozubení a otáček třískově obrábět kovy jako např. hliník, litinu, legovanou ocel, nikl, mosaz, měď, bronz, nerezavějící ocel, slitiny titanu, zinku atd, ale také skelná vlákna, jakož i nejrůznější umělé hmoty.

Je samozřejmé, že tvrdokovové stopkové frézy jsou k dodání v různých ozubeních. Ze skladu dodává standardní sortiment s nejběžnějšími ozubeními. Každá tvrdokovová stopková fréza Flexovit je samostatně balena v pouzdře z umělé hmoty.

Tvrdokovové stopkové frézy jsou vhodné pro použití na elektrických nebo vzduchem poháněných strojích. Je nutné dbát na správné upevnění a dobrou upínací kleštinu, neboť pozitivně ovlivňují životnost stopkové frézy.

Saint-Gobain Abrasives Vám nabízí také možnost nechat si jím vyrobené tvrdokovové stopkové frézy přebrousit, pokud byly ztupeny normálním broušením bez mechanického poškození.

 Popis výrobku - označení, rozměry, specifikace, balení
 
 Tvrdokovové frézy . xls (70,5kB)
Kompletní katalog
 Brusná rouna

Brusná rouna Flexovit, FLEXBRITE a dokončovací prostředky Norton BEARTEX zahrnují širokou škálů výrobků založených na pružné netkané struktuře, do které je začleněno brusné zrno.
Brusná rouna jsou speciálně vhodná pro čištění, konečnou povrchovou úpravu a leštění různých profilů, kde se zachovává původní tvar obrobku.

 Popis výrobku - označení, rozměry, specifikace, balení
 
Brusná rouna Flexovit . xls (41kB)
 Brusná rouna FLEXBRITE . xls (25kB)
 
 Brusná rouna BEARTEX . pdf (2,16MB)
 
Kompletní katalog
 Diamantové kotouče

Saint-Gobain Abrasives nabízí celou řadu diamantových brusných prostředků. Produkty jsou vyráběny nejmodernějšími technologiemi ekologickou cestou. Zaručují dlouhotrvající životnost a perfetkní použitelnost.
Diamantový program Saint-Gobain Abrasives se dělí na dvě skupiny:
- diamantové kotouče Flexovit, Norton, Segro..
- stroje Norton pro diamantové kotouče

www.norton-diamond.com - bližší informace o strojích Norton
Kompletní katalog